Příběh pomoci

Další příběhy pomoci

Sbírka pro Štěpánka a Amálku

Sbírky pro rodiny, které pečují o osobu s autismem a ocitnou se v těžké životní situaci, děláme pravidelně už několik let. Tentokrát jsme vybírali potřebné věci pro sourozence Amálku a Štěpánka, z nichž jeden má autismus a těžkou mentální retardaci, a druhý mentální postižení a epilepsii. Seznam věcí, které rodina každodenně potřebuje, naplnili zaměstnanci Direct pojišťovny a společnosti Direct finance za několi málo dní. My jsme se tak mohli vydat na cestu k dětem a jejich neuvěřitelně energické, sympatické a milé mamince.

Amálka a Štěpánek, pro které jsme vezli nadační sbírku, nás zvědavě pozorovali, když jsme jim postupně zaplňovali obývací pokoj věcmi. Největší odměnou pro nás potom bylo, že jsme dostali privilegium a mohli jsme si s nimi chvilku pohrát s jejich nejoblíbenějšími hračkami a oni nás tak pustili alespoň na chvíli do jejich světa.

Celé setkání bylo velmi dojemné, a my jsme si odnesli nezapomenutelné chvíle a hlavně dárek, který je nadevše – jejich úsměvy a obrovskou motivaci pomáhat dál. Víme, že to má smysl…

Amálka a Štěpánek mají zajištěnou část každodenních potřeb přibližně na:

9 měsíců

Fotografie